ORKESTRA

ORKESTRA

  orkestra orkestra.com.tr
  Sohbet   İndirme Merkezi

E-Fatura / E-Arşiv / E-İhracat / E-İrsaliye Tasarımı

Faturanız Size Özel Olsun

E-Fatura / E-Arşiv / E-İrsaliye Tasarımı İçin Kısayollar


FATURA TASARIMINA BAŞLA !
Orkestra E-Fatura Tasarım Aracı Resim Değişikliği Orkestra E-Fatura Tasarım Aracı Orkestra E-Fatura Tasarım Aracı

QR Kod Ekleme


Resim Değişikliği E-Fatura, E-Arşiv Fatura ve  E-İrsaliye tasarımlarınıza QR kod eklemek için tıklayınız.

 

E-Fatura / E-Arşiv / E-İrsaliye Tasarımı Nedir?


E-Fatura, E-Arşiv Fatura, E-İrsaliye ve E-İhracat faturaları kâğıt fatura ve irsaliyenin yerini alan yeni nesil elektronik belgelerdir. Bu belgeler XML adı verilen bir formatta oluşturulmaktadır. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi faturanın okunması ve anlaşılması zordur. Faturanın bir başka dosya yardımı ile web sayfasına (HTML) dönmesi mümkündür. Bu dönüşüm XSLT adı verilen fatura tasarım dosyaları sayesinde yapılmaktadır. Bu sayfanın amacı herhangi bir kodlama yapmadan fatura tasarımı oluşturmaktır. 

Fatura Tasarımı Nasıl Çalışır

Yukarıda yer alan bilgiler özellikle kodlama bilmediği varsayılan bilgisayar kullanıcıları içindir. Fatura tasarımı ve XSLT konusunda daha detaylı bilgi almak için yardım sayfalarımızdan faydalanabilirsiniz.

"Burada Oluşturduğum Tasarım Benim Kullandığım Programlar İle Uyumlu mu?"


Tüm e-fatura / e-arşiv ve e-irsaliye uyumlu yazılımlar standartları Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen e-fatura XML dosyaları ( UBL ) oluşturmak zorundadır. Bu sebeple oluşturulan dosyaların bir standardı vardır. Fatura tasarım dosyası bu standart XML dosyasından web sayfası oluşmasını sağlamaktadır. Bu sebeple XSLT dosyalarını istediğiniz programlar ile kullanabilirsiniz.   

Tasarımlarda Dikkat Edilmesi Gereken Konular


Fatura tasarımlarınızı yaparken aşağıdaki konulara önem verilmesi tavsiye edilir. 

Ücretli ve Ücretsiz e-Fatura / e-Arşiv Tasarımları


Ücretsiz fatura tasarımlarımızı istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu tasarımlar içerisinde logonuz ve banka bilgileriniz yer alabilmektedir. 

Ücretli fatura tasarımları ise size birçok ek fonksiyon ve özellik sunmaktadır.  Bu tür fatura tasarımlarında istediğiniz alanların fatura üzerine getirilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca sektörünüze özel veya işletmenize özel ihtiyaçlarınızı bu fatura tasarımları ile karşılayabilirsiniz. 

"Benim Yerime Siz Faturamı Tasarlayabilir Misiniz?"


Evet. Ücretli fatura tasarımlarını seçerseniz herhangi bir ek ücret olmadan konusunda uzman ve tecrübeli personelimiz size yardımcı olabilir. 

Siz sadece seçtiğiniz faturanın ücretini ödersiniz. Fatura tasarımı yaptırmak için tıklayınız.

 

TASARIMA BAŞLA !